העשורים האחרונים מביאים אתם בשורות רבות מבחינה רפואית. השיפור בתחומי הרפואה מביאים את האנשים להאריך חייהם. אולם, שינויים אלה והעלייה בתחולת החיים מביאים אתם התמודדויות חדשות מבעבר. כך קורה שבגיל השלישי בעיקר, נזקקים יותר ויותר לעזרה בתפקוד היום יומי. בכדי להעניק את הטיפול הראוי לכל אדם, קיימות חברות רבות בשוק המעניקות שירותי סיעוד. שירותים אלו, מעניקים את האפשרות לכל אדם, לנסות להתקיים בעצמו יחד עם מגבלותיו ובמקרים רבים גם לנסות ולפר את המצב.

שירותי סיעוד
ביום בהיר כשמש מישהו מיקרינו עלול להפוך לנזקק לשירותי סיעוד

כאשר מדובר על שינויים בחייו של אדם, מדובר למעשה על חוסר היכולת לבצע באופן עצמאי פעולות שבשגרה. פעולות כגון התלבשות, אכילה, הליכה, רחצה ושמירה על היגיינה ועוד. בשל כך שירותי סיעוד ניתנים במספר דרכים כאשר המבוקש ביותר הוא הטיפול הביתי. המטרה היא לא להוציא את החולה מסביבתו אלא לאפשר לו לנסות ולהחלים במקום המוכר לו כל כך. גם שינוי במצב הנפש עלול להשפיע על אופי הטיפול. השילוב בין טיפול בסביבה מוכרת לצד בני המשפחה היקרים יכול להועיל בהצלחת הטיפול או לכל הפחות באי- התדרדרות במצב הרפואי. גם כאשר פונים לביטוח לאומי בכדי לקבל גמלת סיעוד, הבקשה נבחנת בקושי בהתנהלות השגרתית בבית ולא בחוץ.

החשיבה כי מתן שירותי סיעוד שמורים בדרך כלל לבני המעמד הגבוה והעשירון העליון אינה נכונה. כל אדם, אזרח ישראל רשאי לפנות בעת הצורך לביטוח לאומי בכדי לקבל גמלת סיעוד. בנוסף, כל אדם יכול לבחור בביטוח סיעודי בחברות הביטוח הפרטיות (כדוגמת "כלל", "הראל", "הפניקס" ועוד) ולהוסיף ביטוח סיעודי דרך קופות החולים (כתוספת נוספת לביטוח המשלים שלכל קופה). כך למעשה ניתנת האפשרות לכל אדם לקבל בבוא העת את העזרה לה הוא זקוק.

לעתים ובמצבים קיצוניים חברות הסיעוד יעמידו לטובת המטופל, מעבר למטפל/ת, שירותים של אחות סיעודית. תפקידיה של אחות מוסמכת היא ביצוע תהליכי ניתור ובדיקת מצב רפואי, בעת הצורך ביצוע פעולות המצילות חיים ועוד. בדיקות כגון לחץ דם, בדיקות דם, לקיחת מדדים ומתן זריקות הם דבר שבשגרה עבורה. מטופלים הזקוקים לכך יכולים להיות לאחר ניתוח או במצב של ריתוק מלא למיטה בעקבות אירוע קיצוני. היתרון כשיש אחות צמודה הוא שבעת הצורך במצב הדורש התערבות רפואי, האחות עשויה לחסוך זמן יקר ולהסביר בדיוק מה מצבו של החולה כעת ומה השינויים שקרו. בני המשפחה או מטפל רגיל לא תמיד ידעו לעשות זאת בזמן המהיר כראוי.

חשוב לזכור, אף אדם לא רוצה להגיע למצב שהוא תלותי באחרים. לפעמים הנטייה של בני המשפחה היא להשאיר את יקירם תחת חסותם המלאה ובטיפול שנדמה להם שהוא מסור. אולם, שירותים סיעודיים נועדו בכדי לתת מענה של טיפול הולם בלי שילוב בין הרגש. כך ניתן לבצע פעולות נכונות יותר ולקבל החלטות באופן אובייקטיבי.

למידע נוסף, ניתן להיכנס ולהתרשם באתר: http://www.m-s-d.co.il

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן