מכונאי לרכב – למען עתיד מקצועי

מכונאי לרכב – לבסס עתיד מקצועי

בעלי ידע מעשי בעבודה במוסך? מרגישים שטמון בכם פוטנציאל שטרם פרץ החוצה? חושבים כיצד לבסס את עתידכם המקצועי והכלכלי? הפתרון הטוב ביותר עבורכם הוא השתלמויות שונות במקצועות מכונאות רכב. בשנים האחרונות, נראה כי העתיד המקצועי והכלכלי של כל אחד לוטה בערפל. אין באמת ביטחון כמעט בכל מקצוע. אולם, קיימים מספר מקצועות שנראה שתמיד יהיו ולא משנה כמה הקדמה משיגה אותנו – הידיים החרוצות העובדות, עדיין נותנות את הטון. אחד מהמקצועות האלמותיים הללו הוא מכונאי לרכב לסוגיו השונים. כאשר מדובר על קדמה בתחום זה, מדובר על יעילות, אך עדיין בעתיד הנראה לעין, מקצוע זה לא יוחלף רק במכונות. כמובן שהם יועילו בעתיד בכדי להפחית את זמני התיקון, אך עדיין בדיוק כמו רפואה, ישנה חשיבות עילאית לאדם מוסמך שיעמוד בראש הפירמידה.

מדינת ישראל היא בין מדינות המערב שיחס כלי הרכב לעומת כמות אוכלוסייה הוא מהגבוהים ביותר. סיבות רבות לכך וביניהם: תחבורה ציבורית שאינה איכותית כבמדינות אירופה, נגישות ממקום למקום, הסעות ילדים למוסדות חינוך וחוגים ועוד. בשל כך, ישנה כמות גבוהה מאוד של כלי רכב. כמובן שכל מכונה זקוקה לתחזוקה שוטפת ואיכותית. לכן לימודי מכונאות רכב, נחשבים גם היום לכאלה עם ביקוש גבוה. בעיקר כאשר משרדי הממשלה מעלים את הרף ומחייבים תעודות והסמכות רבות מכל העוסק בתחום. מטרת גופי הממשלה היא להפחית מן הסתם את כמות כלי הרכב המסוכנים הקיימים בכביש. בכדי לעשות זאת, נדרשות הסמכות נרחבות יותר מבעבר והענקת תעודות המאשרות עיסוק בתחום כלי הרכב.

מכונאי לרכב
מכונאי לרכב הוא מקצוע מגוון שמתאים למי שרוצה להבטיח את עתידו המקצועי

חשוב לציין, קיים למשל קורס מכונאות רכב, המיועד לכאלה שכבר עובדים בתחום וקיים עבורם ניסיון מעשי לעומת קורסים המיועדים למתחילים. הראשון בא במטרה לתת השתלמויות והדרכות נוספות לכל העוסקים בתחום מכונאי לרכב. קיימים מספר שלבים ושנות התמחות מעשית בכדי להגיע בסופו של דבר לקורס המקנה תעודת ניהול מוסך. חשוב לזכור כי תחום כלי הרכב מבחינת מנוע ומערכות אוטומטיות – עובר תהליך של שינוי ושיפור מתמיד. אמנם, הבסיס נותר עומד על כנו ואינו משתנה, אך מערכות הרכב רבתי בהחלט משתנים עם הקדמה. בשל העובדה שלמוסך מגיעים רכבים הן חדשים והן ישנים יותר, קיימת חשיבות לדעת את הבסיס וממנו להתקדם. מסיבה זאת קורסים והשתלמויות רבים מתאימים אך ורק לבעלי ניסיון מעשי במוסך וכל מוסד מעמיד תנאי קבלה בהתאם לסוג הקורס וקהל היעד שלו (כמובן שבהתאם לתנאי הסף שנקבעו גם על ידי משרד התחבורה, התמ"ת וגופי ממשלי נוספים).

במדינת ישראל בה כל אזרח בגיל 18 מחויב להתגייס לצה"ל, ישנה אפשרות לקחת קורס מכונאי רכב צבאי ולעסוק בתחום על חשבון הצבא. בנוסף, תיכונים מקצועיים מעניקים את האפשרות גם ללמוד תחום זה, בכדי להעניק את האפשרות לכל אחד למצוא מקצוע עתידי שיהיה איכותי ובעל ביקוש.

מאחלים לכם בהצלחה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

יתרונות סדנת בישול בקבוצות קטנות

יתרונות סדנת בישול בקבוצות קטנות

יתרונות סדנת בישול בקבוצות קטנות ישנו מגוון רחב של סדנאות בישול בארץ,רוב רובה של סדנת בישול הן בקבוצות גדולות שבו
קורסים מקצועיים שכדאי לבחור בשנת 2018

קורסים מקצועיים שכדאי לבחור בשנת 2018

ערן פולק ממליץ על קורסים מקצועיים שכדאי לבחור בשנת 2018 אנחנו חיים בעידן שבו משרות מתגמלות באמת מוצעות לבעלי כישורים
חיים בצל ליקויי למידה שונים

חיים בצל ליקויי למידה שונים

ליקויי למידה – אנשים רבים באוכלוסיה סובלים מרמות שונות של לקויות למידה. מדובר על כ25% מכלל אוכלוסיית העולם. נתון זה עשוי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן