אירוע אלטרנטיבי

בר מצווה ייחודית

בר מצווה בבית כנסת עתיק

בר מצווה זה אחד האירועים המכוננים בחייו של כל ילד יהודי, ואם הבן שלכם מתקרב לגיל 13 ההכנות ליום הולדתו ודאי מעסיקות אתכם מאוד. הישראלים רואים חשיבות גדולה בעריכת מסיבה לציון בר המצווה, ורבים נוהגים לתכנן אירוע בסדר גודל של חתונה ממש.

בר מצווה

לכל בר מצווה אופי ייחודי

ישנן הרבה משפחות המקיימות מסיבה גדולה באולם או בגן אירועים, לכבוד הילד הצעיר שהגיע למצוות- תוך שימת דגש על החגיגה עצמה וכל הקשור אליה, אם זה מוזיקה, שתייה, אוכל וריקודים ובעיקר- "לעשות רושם" על האורחים. אבל לעיתים הקונספט הזה פחות מתאים לאנשים ולכן כדאי לחשוב על אפשרות נוספת, שיכולה להתאים לאלו המבקשים לערוך אירוע בר מצווה שידגיש את מהות השמחה, כלומר העלייה לתורה והכניסה למצוות. ניתן לקיים חגיגות בר מצווה בבית כנסת עתיק וליהנות מחוויה בלתי נשכחת לכל המוזמנים.

כיצד ניתן לערוך אירוע בבית כנסת והאם זה כדאי?

ברבים מבתי הכנסת בארץ ניתן לקיים אירועים בתיאום מראש, ובעלות נמוכה יחסית, הנעה בין מאות לכמה אלפי שקלים בהתאם לגודל המקום. מרבית בתי הכנסת ואפילו הגדולים והמפורסמים שבהם, מציעים השכרה מראש של כיסאות לתפילה בחגים, וחלקם מאפשרים גם עריכת אירועים קטנים של מאה עד מאתיים איש פחות או יותר. התשלום לבית הכנסת עבור קיום אירוע כזה, יהיה בוודאי נמוך יותר מאשר בכל אולם אירועים, ואם כמות המוזמנים שלכם לא מונה מאות אנשים- ייתכן ועריכת בר מצווה בבית כנסת עתיק תתאים לכם מאוד.

ארגון מקדים

כמובן שארגון המקום עבור האירוע ידרוש מכם לא מעט השקעה: יש לדאוג להבאת כיבוד באופן עצמאי- שהרי אף בית כנסת לא יספק לכם קייטרינג. בנוסף צריך לארגן את כל הציוד עבור האורחים, אם זה ריהוט מתאים – סגנון כמו ריהוט למסעדות וסכו"ם, מוזיקה לריקודים- אם החגיגה לא מתקיימת בשבת כמובן, וכל הנדרש לקיום אירוע שיכבד את האורחים שלכם. בבתי כנסת מסוימים קיים אולם אירועים הצמוד לבית הכנסת עצמו, וכך ניתן לערוך את העלייה לתורה בתוך בית הכנסת, ומשם לעבור בקלות אל האולם הנוח והמרווח שנמצא ליד.

מסיבת בר מצווה מיוחדת שתשאיר זיכרון בלב לכל החיים

כאשר עורכים בר מצווה בבית כנסת עתיק גם החילוניים שבמוזמנים לא יוכלו להישאר אדישים. הארכיטקטורה וקדושת המקום עושה משהו גם לציניקנים מבין האורחים, שישמחו להגיע לאירוע שייתן להם קצת ערך מוסף. עבור אלו שאינם נוהגים לפקוד את בית הכנסת באופן תדיר, ועוד יותר עבור אלו שכן- חגיגת בר מצווה ממש בתוך בית כנסת, תייצר חוויה שתיזכר בליבם לזמן רב.

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה זה בעצם פוד טראק לאירועים

מה זה בעצם פוד טראק לאירועים

פוד טראק לאירועים- אוכל מתנייד בסטייל חייבים להודות, גם אם אתם בעל השמחה וגם אם אתם באים לשמוח בשמחתם, אם
סיור עולמי – 3 ארוחות ערב בניחוח חו"ל

סיור עולמי – 3 ארוחות ערב בניחוח חו"ל

אין דבר כיף יותר מלשבת בסוף היום ולאכול ארוחת ערב טובה עם בן\ בת הזוג, עם המשפחה או החברים. בכל
מה אפשר לעשות עם בלונים

מה אפשר לעשות עם בלונים

בשנים האחרונות אפשר לראות את הבלונים באירועים רבים פרטיים ועסקיים. הימצאותם של הבלונים מעוררת שמחה והתלהבות רבה בקהל. ההיצע העצום
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן