איך לבחור מטפלת

איך לבחור מטפלת סיעודית

בחירת מטפלת סיעודית היא בחירה חשובה וגורלית, ההחלטה לקחת מטפלת לרוב מגיעה לאחר אירוע לא פשוט אותו אתם והיקרים אליכם חוויתם. בתוך כל התקופה הזו אתם צריכים לבחור מטלפת שתוכלו לסמוך עלייה ולבטוח בה שתטפל בהורים שלכם בצורה הטובה ביותר. 

אספנו בשבילכם כמה קריטריונים לבחירת מטלפת:

התאמה אישית

כאשר מדובר באדם שנכנס אליכם לבית חשוב לבחור מטפלת שתתאים לאווירה ולבית.  המטפלת צריכה להשתלב במקום העבודה שהוא בית המטופל בטבעיות בלי לגרום לו תחושת אי נעימות. ודאו  כי למטפלת ישנה כימיה עם הקשיש והיא מפגינה כלפיו אמפתיה והבנה- אל תמעיטו בחשיבותה של הכימיה בינכם. 

תיאום ציפיות

ערכו עם המטפלת תיאום ציפיות בהתאם לצרכי הוריכם. אם צרכי הורכם מתבטאים בתמיכה נפשית אז בקשו מהמטפלת להתמקד בשיחה עם הקשיש, אם ישנם דברים שלא מקובלים עליכם מצד המטפלת כמו בילוי זמן רב בטלפון הנייד אמרו לה זה על מנת להימנע מאי הבנות. כמו שלכם ישנם ציפיות מהמטפלת כנראה שגם לה יש ציפיות מכם בתור המעסיקים שלה, בין אם ציפיות שכר או ימים שבהן היא צריכה להשתחרר יותר מוקדם מהעבודה. תדאגו לשיח פתוח עם המטלפת וראו שהיא מרגישה בנוח לדבר אתכם ואתם איתה.

זמינות

הזמינות של המטפלת צריכה להתאים לצרכים שלכם. אם אתם עובדים במשרה מלאה וזקוקים למטפלת ברוב שעות היום, ודאו איתה כי היא אכן זמינה לשעות עבודה מרובה. אך אם הנכם צריכים מטפלת למספר שעות ביום הגדירו את שעות העבודה מראש. הגדילו ראש ושאלו אותה האם ישנה גמישות מבחינתה למקרה שתצטרכו בעתיד. 

כישורים

על המטפלת להיות עם בעלת כישורים המתאימים לטיפול בקשישים. אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת המטלפת לוודא כי אכן יש לה כישורים בין אישים כיוון שהורכם מטופלים על ידה ואתם רוצים לדעת שהם מקבלים יחס מכבד ואדיב מצד המטפלת. 

המלצות

אל תתביישו לבקש מהמטפלת המועמדת מכתב המלצה או כמה אם יש לה- ממכתבי ההמלצה אתכם יכולים ללמוד הרבה על האדם והיחס שלו כלפי הסביבה. השתדלו לקבל המלצה אובייקטיבית על המטפלת ורצוי שההמלצה תהיה מאנשים שאתם מכירים כמו חברים או קרובי משפחה.  

שפה

במידה והוריכם לא נולדו בארץ או שהם לא דוברים עברית בחרו מטפלת שדוברת את שפת הקשיש על מנת שהם יוכלו לנהל שיח, להבין אחד את השני ולהעביר את הזמן בנעימים.

בחירת מטפלת לוקחת זמן ואנחנו רוצים שהיא תעשה בצורה הטובה ביותר לכן, אל תפחדו לשאול את המועמדות שאלות, הגדירו קודם כל לעצמכם מה הדרישות שלכם מהמטפלת לדוגמא אם מדובר בפיליפינית. אם בכל אחד מהשלבים נדלקת לכם נורה אדומה בקשר למועמדת אל תזלזלו בה ובדקו לעומק את התחושות שלכם.

בהצלחה ורפואה שלמה.

מאמר זה נכתב עבור פנאי אירועים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך לבחור מטפלת סיעודית

איך לבחור מטפלת סיעודית

בחירת מטפלת סיעודית היא בחירה חשובה וגורלית, ההחלטה לקחת מטפלת לרוב מגיעה לאחר אירוע לא פשוט אותו אתם והיקרים אליכם
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן