המהפכים אשר קורים בכל תחומי החיים, משפיעים גם על נושא ההקמה של גני שעשועים גרסת 2021. אפשר לשכוח מהדור הקודם של גני השעשועים וליהנות מהדגמים החדשים שלהם.

הקמה של מתקני שעשועים

המוטו בהקמה של גני שעשועים חדשים הוא ליצור מרחב תמרון פעיל, מרתק ומלא בהנאות לילדי כל הגילאים, תוך שמירה קפדנית על בטיחותם של הילדים והגנה על תקינותם של המתקנים. ברוח זו מתוכננים בשנים האחרונות עשרות גני שעשועים יפהפיים וחדשניים בכל הארץ. כל מי שמסתובב עם ילדיו או עם נכדיו בפארקים השונים נחשף בכל פעם לאופציות חדשות של מתקנים בעלי צורות מסקרנות כמו פיל, סירה, רכבת ועוד. הילדים שרואים אותם מרחוק כבר רצים, מטפסים ותוך דקה הם מתגלשים מהמגלשה הגבוהה ביותר כלפי מטה בצחוק מתגלגל.

הקומפלקסים הללו כבר לא כוללים רק מגלשות או נדנדות אלא בהתאם לגילאים של הילדים הם מכילים מתקנים חדשים כמו טיפוס על קירות, גשרים, מנהרות, קרוסלות, תרנים, בובות על קפיץ, מתקני חבלים, אומגות ועוד. ההנאה העצומה של הילדים מהשימוש במתקנים יכולה להשאיר אותם עליהם פרקי זמן ארוכים בהנאה מרובה וללא כל רצון לחזור הביתה.

הקמת גני שעשועים נינג'ה

התוכנית המצליחה להגברת הכושר הגופני וההישגים בתחום זה הובילה להקמה של מתקני משחקים לגנים ציבוריים שהם ייעודיים למטרה זו. אפשר להתאמן עליהם בשלל מתקנים ייעודיים למטרה זו תוך עמידה בלוחות הזמנים. קיר טיפוס בזוויות שונות, הליכה מהירה, שימוש במתח ובמקבילים, ריצה, עליה על מתקנים חדשניים, קפיצות ועוד. האדרנלין הוא גבוה ולאור הדרישה אפשר לראות כמעט בכל עיר ויישוב, מתחם בסגנון זה להנאתם העצומה של הילדים הגדולים.

healthy-man-exercising-park (1)

האופציות של גני השעשועים

המגמה היא להקים גני שעשועים ייעודיים לכל קבוצת גיל להתאמה מושלמת של כל אחד מהמתקנים לגובהם של הפעוטות.

במקומות רבים אפשר לראות גן משחקים ציבורי גדול אשר מחולק לכמה מתחמים קטנים יותר וכך כל קבוצת גיל משחקת במתקנים שהם הנכונים ביותר עבורם. בדרך זו לא נוצר מצב שבו הילדים הגדולים מפריעים לילדים הקטנים לשחק במתקנים שמיועדים להם.

הבטיחות בגני המשחקים

כל המתקנים שמותקנים בפארקים קיבלו אישורים של מכון התקנים לחומרים שמהם מיוצרים המתקנים השונים, כדי שלא יתחממו בקיץ, דבר שעלול לגרום לילדים לכוויות. כמו כן תקן בטיחותי לחומרי הצבע כך שהם לא יהיו רעילים ותקן לאופן ההתקנה היציב של המתקנים במרחב.

מעל כל גן שעשועים מותקנת ציליה אשר מיוצרת מבדים ייחודיים למטרה זו, היא חוסמת את קרני השמש וכך הילדים מסוגלים לשחק ללא הפרעה.

על הקרקע מתקינים משטח גומי גדול וצבעוני או לחלופין דשא סינטטי איכותי. זאת במקום ארגזי החול שכבר לא קיימים, לאור הזיהום הרב שהיה בהם עקב ההגעה של בעלי חיים לתוכם.

מאמר זה נכתב עבור פנאי- אירועים- פורטל פנאי, העשרה ואירועים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן